pogrzeb

Miejsce na porady, wątpliwości, dyskusje o problemach i trudnościach.
annaś

pogrzeb

Post autor: annaś »

nigdy nie miałam okazji organizować pogrzebu. Ale teraz szykuję się na taką ewentualność, zbyt wiele osób w mojej bliskiej rodzinie ciężko choruje. Szukam informacji, ile kosztuje pogrzeb, żeby się jakoś przygotować. czy zasiłek mi wystarczy, to piszcie.
Śnieżka

Re: pogrzeb

Post autor: Śnieżka »

Obecnie takie czasy, że większość z nas interesuje się tym tematem. Ja znalazłam taki artykuł https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_ ... -cena.html . Wiele zależy od regionu, w jaki ma się odbyć pogrzeb. Na tą chwilę w moim mieści zasiłek pogrzebowy wystarcza na pokrycie kosztów. Oczywiście bez żadnych fajerwerków, typu muzyka na żywo czy też stypa.
Awatar użytkownika
raamko
Posty: 289
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:05

Re: pogrzeb

Post autor: raamko »

Wiesz co może to nie jest najlepszy temat do tego, ale na stronie https://piesni-religijne.pl/apel-jasnogorski/ tu gdzie masz różne pieśni, modlitwy, psalmy i tak dalej powinieneś znaleźć informacje na temat pogrzebów w sensie jak przebiega krok po kroku oraz jak to wygląda od strony finansowej....
marżena

Re: pogrzeb

Post autor: marżena »

To ja z kolei mogę wam doradzić Dom Pogrzebowy Szadkowski z Pruszkowa https://www.dpsz.pl/kontakt U nas przy okazji pogrzebu dziadka korzystaliśmy właśnie z ich usług i dobrze się ze wszystkim sprawdzili. Są solidni i dobrze zorganizowani, po prostu profesjonalni. My korzystaliśmy też z ich usług balsamizacji zwłok i wspaniale się z tego wywiązali.
Truchło

Re: pogrzeb

Post autor: Truchło »

Hej, tutaj możesz śmiało się rozejrzeć za ofertami usług pogrzebowych https://kataloguslugpogrzebowych.pl/fir ... e%20usługi Ja przez tę wyszukiwarkę znalazłem fajną firmę, która ściągnęła z UK mojego brata. Transport był szybki, zero wypadku, więc ciało przyjechało w jednym kawałku. Samochód był też klimatyzowany. Na dodatek ten zakład oferuje przewóz paczek. Wszystkiego jego rzeczy przyjechały z nim bez szwanku. Polecam serdecznie.
Włodka

Re: pogrzeb

Post autor: Włodka »

W wypadku drogowym zginęła nasza córka i zięć. Osierocili dwójkę dzieci. Pogrążeni w rozpaczy musieliśmy pocieszać nasze wnuczki. Nie mieliśmy głowy do zajmowania się pogrzebem. Na szczęście profesjonalna firma pogrzebowa w Nowej Rudzie https://www.pogrzeby.nowaruda.pl/o-nas wyręczyła nas całkowicie. Załatwili sami nawet najdrobniejsze formalności i zorganizowali uroczystość pogrzebową.
małek

Re: pogrzeb

Post autor: małek »

Podczas przejścia po pasach zginęły moje najbliższe osoby żona i córeczka. Dostałem ataku nerwowego. Na silnych środkach psychotropowych byłem zmuszony do przygotowania pogrzebu. Dobrze, że polecono mi niezwykle profesjonalną firmę pogrzebową AbbaPater w Warszawie na Bielanach https://abbapater.eu/ Pracownicy firmy okazali się ludźmi o wyjątkowej empatii. Ja właściwie nic nie musiałem załatwiać.
moloo323ń

Re: pogrzeb

Post autor: moloo323ń »

Pół roku temu, po długiej chorobie, zmarła moja mama. Zorganizowanie pogrzebu było bardzo dużym wyzwaniem dla mnie i mojego rodzeństwa. Na szczęście kuzynka pomogła nam znaleźć dobry dom pogrzebowy - https://hades-biala.pl/ - który zajął się wszelkimi formalnościami i całą organizacją, dzięki czmeu my mogliśmy w tym trudnym czasie skupić się na rodzinie.
ALDIŚ

Re: pogrzeb

Post autor: ALDIŚ »

Witam wszystkich. Jeśli macie taki sam problem jak ja. I nie mogliście znaleźć żadnej sensownej. Firmy pogrzebowej. To zobaczcie na tej przeglądarce https://kataloguslugpogrzebowych.pl/fir ... h%C3%B3wek bo ja Jestem z małej wsi i miałem problem, żeby w rozsądnych pieniądzach pochować babcie. Jednak się udało. Znalazłem firmę 30 km dalej, bez żadnych problemów. Śmiało polecam wam tę ogólnopolską wyszukiwarkę.
Awatar użytkownika
luizka
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:44

Re: pogrzeb

Post autor: luizka »

Teraz bez problemu możecie znaleźć zakład pogrzebowy. W Warszawie wiele osób chwali https://kalla-pogrzeby.pl/ . Działają od niemal 30 lat. To, co ich wyróżnia, to fakt, że sali załatwiają wszystkie formalności związane z organizacją ceremonii. W ich ofercie są też trumny czy wieńce. Dodatkowo wspierają swoich klientów w tych trudnych chwilach i okazują im empatię. Działają 24 godz. na dobę.
Awatar użytkownika
sawina
Posty: 224
Rejestracja: 31 maja 2019, 22:27

Re: pogrzeb

Post autor: sawina »

Organizując pogrzeb często ogranicznikiem jest budżet. Właśnie dlatego na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_ ... -cena.html . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat kosztów oraz macie tam wskazane od czego zależy cena. Myślę, że warto się z nim zapoznać.
Martades

Re: pogrzeb

Post autor: Martades »

U nas też niedawno był pogrzeb w rodzinie, także wiem, jak bardzo ważne jest znalezienie rzetelnego i pomocnego zakładu pogrzebowego. U nas dobrze się sprawdził Zakład Pogrzebowy Marcin Mysłek z Brzegu, świadczą kompleksowe usługi pogrzebowe, możecie u nich liczyć na najwyższy poziom serwisu. U nas odpowiadali m.in. za dopełnienie wszystkich formalności w USC, ZUS czy zapewnienie wieńców i wiązanek pogrzebowych, także odciążyli nas w wielu kwestiach do których nie mieliśmy wtedy siły. Konkrety tu sobie sprawdźcie: https://www.myslek.pl/zaklad-pogrzebowy ... ormalnosci Dodam, że działają 24h na dobę i jest u nich możliwość kredytowania pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego ZUS.
krótka

Re: pogrzeb

Post autor: krótka »

Dom pogrzebowy https://www.dompogrzebowywielun.pl/uslugi odpowiadał za zrealizowanie pożegnania naszej babci. Po ich stronie stało wykonanie pełnej ceremonii pogrzebowej, ale również pełne przygotowanie do pogrzebu, czy późniejsza kremacja. Dokładnie tego było nam trzeba, przez co i Wam zalecam skupić się na tym aspekcie bo jest na czym. Moim wymogom sprostało to w zupełności, przecież sami lepiej byśmy nie przeprowadzili eventu tego typu. Sprostało to moim wymaganiom w zupełności.
tomaszdd11

Re: pogrzeb

Post autor: tomaszdd11 »

Obecnie to po co chować w ziemi jak można kremacje zamówić szybko sprawnie taniej - niestety nie aż tak bardzo taniej bo branża funeralna wyciąga tyle pieniędzy z ludzi ile się tylko da ale takie jest życie a urny pogrzebowe obecnie zaczynają być małymi dziełami sztuki w porównaniu do trumien czy nawet grobów - szczególnie jeśli jest kolubarium w którym można takową urnę złożyć czy też katakumby
o na przykład
rememberme-forever/urny-tematyczne
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 160
Rejestracja: 17 sie 2020, 12:23

Re: pogrzeb

Post autor: Kropka »

Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy świadczącej kompleksowe usługi pogrzebowe, zerknij na ofertę https://pogrzebymortis.pl/kwiaty-wience-pogrzebowe/ . Mają doświadczenie w organizacji ceremonii, a także oferują wykonanie nagrobków i przygotowanie wieńców. Uważam, że warto zapoznać się z ich propozycją.
movie

Re: pogrzeb

Post autor: movie »

Organizacja pogrzebu to trudne zadanie, dlatego warto zlecić je doświadczonemu i profesjonalnemu zakładowi pogrzebowemu. W przypadku Zakładu Pogrzebowego https://jakubisiak.pl/zaklad-pogrzebowy ... wa-brodno/ , oprócz organizacji ceremonii pochówku, można także liczyć na inne usługi, takie jak publikacja nekrologu czy całoroczna opieka nad grobem
ODPOWIEDZ