Terapia uzależnień

Miejsce na porady, wątpliwości, dyskusje o problemach i trudnościach.
Awatar użytkownika
veroni
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2020, 1:57

Terapia uzależnień

Post autor: veroni »

Terapia uzależnień jest dla tych, którzy chcą rozwiązać swój problem, a nie dla tych którzy tego potrzebują. Osoba którą zmusi się do leczenia, może nawet będzie przez jakiś czas abstynentem, ale na pewno nie zmieni się w środku. Dobry terapeuta to taki, który potrafi dotrzeć do pacjenta. Jeśli szukacie dobrej terapii w Łodzi, warto zajrzeć do Poradni Salomon http://www.poradniasalomon.pl/psycholog-lodz Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
essense90
Posty: 45
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:12

Re: Terapia uzależnień

Post autor: essense90 »

Taka jest prawda, że terapia pomoże rozwiązać wiele problemów. Tylko, trzeba wybrać się do psychoterapeuta poznań , co na pewno na początku bywa trudne. Jednak warto przełamać się i skorzystać z pomocy specjalistycznej.
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 133
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Angelor »

Przede wszystkim nie można kogoś w żaden sposób zmusić do leczenia z nałogu. Taka osoba powinna zrozumieć, że potrzebuje specjalnej terapii. Oczywiście trzeba ją w tej sytuacji wspierać i tłumaczyć, że to jest dla jej dobra i także dla dobra wszystkich bliskich. Najlepszym miejscem moim zdaniem jest ośrodek terapii uzależnień Forest. Podopieczni, którzy korzystali z pobytu są naprawdę zadowoleni.
Awatar użytkownika
evandervort
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2020, 14:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Terapia uzależnień

Post autor: evandervort »

Taka terapia przyniesie efekty, tylko jeżeli sam uzależniony będzie wykazywał chęci do zmiany.
Awatar użytkownika
sonia
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:03

Re: Terapia uzależnień

Post autor: sonia »

Na waszym miejscu wzięłabym pod uwagę wizytę w sprawdzonej i cenionej klinice psychologiczno-psychiatrycznej. Niestety, ale na własną rękę nie poradzicie sobie z tym problemem jakim jest uzależnienie. Nie wiem czy słyszeliście już o tej klinice: https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ ? Mają świetne rekomendacje wśród swoich pacjentów i tak naprawdę, są na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:34

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kaja »

Bardzo ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego terapeutę, który specjalizuje się w danej kategorii. Ja odpowiedniego terapeutę znalazłam tutaj https://najlepszeterapie.pl/kategoria/terapeuci/ dzięki temu terapia bardzo szybko przyniosła odpowiednie efekty. Warto sobie tutaj zajrzeć bo na prawdę znajdzie się tam samych profesjonalistów.
Aśka23

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Aśka23 »

Cześć, uzależnienie to choroba której nie można lekceważyć. Warto wspierać uzależnionego w walce z chorobą ale również namówić go na profesjonalne leczenie najlepiej w ośrodku gdzie nie będzie miał dostępu do używek. Jeżeli będziecie szukać odpowiedniego miejsca to polecam ośrodek Forest.
Miłosz

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Miłosz »

Jeśli chcecie wybrać się na terapię uzależnień to polecam ośrodek leczenie uzależnień młodzieży oni do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, ze zrozumieniem, nie oceniając. Pracują tam najlepsi terapeuci i psycholodzy. Polecam serdecznie to miejsce. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie to zajrzyjcie.
Awatar użytkownika
fendaso
Posty: 453
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:19

Re: Terapia uzależnień

Post autor: fendaso »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www https://scyla.pl/pozycjonowanie-lokalne/
Maślak

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Maślak »

Na początku warto zacząć od pomocy psychologa, którego pomoc też będzie bardzo dużym wsparciem podczas walki z nałogiem w specjalistycznych klinikach. Klinik do wyciągających z uzależnienia nie znam, ale mogę polecić dobrą poradnię psychologiczną online https://wetalk.pl pracuje tam bardzo wielu świetnych specjalistów.
Blazuś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Blazuś »

Tak konkretnie to ja nie znam się na uzależnieniach ale jedno wiem, że bez pomocy terapeutów nie uda nam się z tym skończyć. Także zaczęłam sprawdzać jaki ośrodek jest dobry i między innymi znalazłam ośrodek Nefo. Jest to bardzo dobry ośrodek w którym to znajdziemy świetnych terapeutów doskonale znających się na uzależnieniach. I co ważne tutaj pomagają a nie oceniają, co także bardzo istotne jest.
Elżbieta

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Elżbieta »

To bardzo ważne aspekty, dlatego też koniecznie powinniście zwrócić na nie uwagę. Ja mogę Wam na pewno podpowiedzieć, że taka opieka jak chociażby https://psychomedic.online/ może być dla Was niezwykle istotna. Właśnie dlatego dowiedzcie się więcej na temat wsparcia psychologicznego online. Czuję, że dzięki temu będziecie w stanie dużo lepiej sobie poradzić na co dzień.
ODPOWIEDZ