Praca w Holandii - podatki

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Kapryś

Praca w Holandii - podatki

Post autor: Kapryś »

Przyszedł czas na rozliczenie podatków - robicie to wcześniej tak jak ja? Czy czekacie do ostatniej chwili? Ja w tym roku musze wyjątkowo bardziej się postarać bo chcę uzyskać zwrot podatku z Holandii. Załatwialiście kiedyś coś takiego?

wioślarz gym br 3010
Rafał

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Rafał »

Pracowałem w Wielkiej Brytanii kilka lat. Ich okres rozliczania jest zupełnie inny niż u nas, więc miałem niemałe problemy z zapamiętaniem co i kiedy mam zrobić. Wypełnianie dokumentów sprawiało mi wiele trudności i dość długo korzystałem z usług odpowiedniej firmy. W końcu postanowiłem zrobić to sam, w czym bardzo pomógł mi artykuł https://www.tax-pol.pl/ile-trzeba-czeka ... atku-z-uk/.
Kobieta
Posty: 534
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:04

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Kobieta »

Mnie chyba bardziej interesowałaby jakaś praca w niemczech bez języka. Jak sądzicie, czy łatwo jest taką prace znaleźć? Ostatnio na całkiem sporo ogłoszeń pracy u naszych zachodnich sąsiadów trafiłam na portalu ogłoszeniowym Pokato.pl. Czy udało się komuś z Was znaleźć jakieś zatrudnienie poprzez ten właśnie serwis?
Pyśka

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Pyśka »

Faktycznie wielu z nas pracuje za granicą i na pewno jeszcze jakaś część osób również posiada swoje firmy poza granicami kraju. Ja również tą kwestię rozważam i myślę, że w tym roku uda mi się ten plan zrealizować. Nawet niedawno widziałam, że firma thompsonstein.com pomaga w załatwianiu wszelkich spraw prawnopodatkowych za granicą.
Babaltowicź

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Babaltowicź »

Szczerze mówiąc to ja stawiam tylko i wyłącznie na pracę w Polsce i tak też tutaj się rozliczam PITem 37. Cieszę się, że teraz wszystko przeszło do internetu, bo dużo łatwiej się rozliczyć. W sumie niedawno czytałem o tym ciekawy tekst na https://www.truso.tv/wiadomosci/s/13243 ... a-2020-rok. Myślę, że takie rozliczanie ma bardzo wiele plusów :)
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 243
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:11

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Kamilla36 »

To ja właśnie przenoszę się do Polski, ponieważ w Polsce jest wiele fajnych ofert pracy. Dla mnie ciekawą okazała się propozycja firmy pracującej dla Amazona - https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-p ... ocawskich/ . Świetne wynagrodzenie i praca w charakterze pracownika magazynów w centrum logistyki. Moim zdaniem to interesująca opcja.
Miłosz

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Miłosz »

Niestety ja nigdy nie miałem okazji tam pracować i w sumie nie wiem czy chcę w ogóle wyjeżdżać z kraju za pracą. Tym bardziej, że całkiem niedawno czytałem również na stronie https://www.wsb.com.pl/praca-zdalna-co- ... a-znalezc/ czym charakteryzuje się praca zdalna i jeśli nam to pasuje, to jak możemy ją znaleźć.
Gawryś

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Gawryś »

W sumie ja jeszcze nigdy nie miałem okazji pracować za granicą, ale na ten moment oczywiście nie wykluczam takiej możliwości. Muszę za to przyznać, że bardzo ciekawie w artykule https://magazynfakty.pl/payroll-czym-je ... -stosowac/ opisano kwestie tego czym tak naprawdę jest Payroll.
Mąka

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Mąka »

Tak naprawdę to w każdym kraju należy rozliczyć się z podatku i ja jestem zdania, że właśnie spora część naszych rodaków nadal mieszka w Wielkiej Brytanii. Muszę przyznać, że jak najbardziej fajnie w artykule https://magazynlbq.pl/jak-rozliczyc-vat ... -brexicie/ opisano kwestię jak właśnie w tym kraju należy rozliczać się z podatku VAT.
Wojtaś

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Wojtaś »

I tez właśnie między innymi z tego powodu, z racji kolejnych Bóg wie jakich obostrzeń podatkowych, zdecydowałem że zostaje w kraju i tutaj gdzieś poszukam dobrej roboty. I się udało, bo u nas w Wielkopolsce szukają na bieżaco w tej firmie https://imex-logistics.pl/Praca.html ludzi na magazyn, do administracji jak i kierowców
Łożysko

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Łożysko »

Ja nie miałem jeszcze nigdy okazji pracować za granicą ale za to mam zamiar sprzedać moje towary to krajów Unii Europejskiej. Już nawet miałem okazję zapoznać się z artykułem https://mlodziprzyglosie.pl/vat-oss-jak ... nternecie/ gdzie właśnie dokładnie opisano to jak VAT OSS może wpłynąć na sprzedaż internetową.
Gałązka

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Gałązka »

Dla wielu firm, ekspansja za granicę jest naturalnym krokiem w ich rozwoju. Jednak zakładanie firmy w obcym kraju niesie ze sobą wiele wyzwań. Aby uzyskać wsparcie i dowiedzieć się więcej o tym, jak podejść do tego procesu, polecam zapoznać się z materiałami dostępnymi na https://www.thompsonstein.com/firma-za-granica/ więc fajnie o tym wiedzieć.
Guzik

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Guzik »

Agencje zatrudnienia, takie jak https://leasingteam.pl/ mogą również pomóc w zwiększeniu różnorodności w miejscu pracy. Dzięki dostępowi do szerokiej bazy kandydatów, firmy mogą skuteczniej realizować swoje cele związane z różnorodnością i włączeniem, co jest coraz ważniejsze w nowoczesnym świecie biznesu.
Denis

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Denis »

Rozliczenie VAT w e-commerce jest procesem, który może wydawać się skomplikowany, ale jest niezbędny dla legalnego funkcjonowania firmy w handlu elektronicznym. Obejmuje to zarówno sprzedaż krajową, jak i międzynarodową, z różnymi stawkami VAT i zasadami dla różnych rodzajów produktów. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zachęcam do odwiedzenia strony https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -9518.html oraz kluczowe jest, aby przedsiębiorcy byli na bieżąco z przepisami, aby uniknąć potencjalnych kar.
Jurand

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Jurand »

Uzyskanie niemieckiego numeru VAT jest kluczowe dla firm prowadzących handel z Niemcami lub świadczących tam usługi. W pierwszej kolejności należy zidentyfikować właściwy urząd skarbowy, a następnie przygotować i złożyć kompletny zestaw dokumentów. Ważne jest, by w dokładny sposób przejść przez wszystkie etapy procesu, co zostało dokładnie opisane na https://wpr24.pl/jak-uzyskac-niemiecki-numer-vat/ i przestrzeganie tych wskazówek znacznie zwiększa szanse na szybkie uzyskanie numeru VAT.
Gość

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Gość »

A co ze zwrotem podatku ale z Norwegii? W tym https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-z-norwegii artykule poczytacie jak to tam wygląda. Ta firma może wam w tym pomóc bo się na tym znają, mają doświadczenie w tego typu sprawach.
Dama

Re: Praca w Holandii - podatki

Post autor: Dama »

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynek pracy, dostępne są liczne oferty zatrudnienia w Czechach, które obejmują różnorodne branże, od technologii informacyjnych po przemysł produkcyjny. Kandydaci zainteresowani pracą w Czechach mogą znaleźć aktualne oferty na https://www.globelus.pl/oferty-pracy/czechy gdzie dostępne są opcje dla osób z różnym doświadczeniem i kwalifikacjami. Firmy oferują konkurencyjne wynagrodzenia oraz pakiet socjalny, co czyni te oferty atrakcyjnymi zarówno dla miejscowych mieszkańców, jak i dla osób pragnących przenieść się do Czech.
ODPOWIEDZ