Wybór studiów

Wątek pełen różnych tematów, których nie dało się dopasować do pozostałych kategorii. Zajrzyj, jeśli nigdzie indziej nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Awatar użytkownika
Małysportowiec
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:35

Wybór studiów

Post autor: Małysportowiec »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami : http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 79,54,4269 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Kobieta
Posty: 534
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:04

Re: Wybór studiów

Post autor: Kobieta »

Studia studiami, ale czasami warto też zrobić sobie jakieś dodatkowe kursy. Na stronie http://kar-group.elk.pl/oferta/ możecie zapoznać się z ofertą firmy szkoleniowej Kar Group, która jak widać oferuje mnóstwo różnych kursów z najróżniejszych branż, które pozwolą Wam podnieść swoje kwalifikacje ;) Myślę, że warto się chociaż na jedno takie szkolenie zapisać :)
Awatar użytkownika
monka
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:14

Re: Wybór studiów

Post autor: monka »

Małysportowiec pisze: ↑19 sie 2019, 17:01 sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami : http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 79,54,4269 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Zarządzanie - super kierunek! Ja co prawda nie interesuje się totalnie zarządzaniem projektami, ale postawiłam na taką specjalność: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... i-sprzedaz. Długo się zastanawiałam nad tym, jaką wybrać, ale stwierdziłam, że negocjacje i sprzedaż będą dla mnie najlepsze. Uwielbiam kontakt z ludźmi.
Awatar użytkownika
Gryzelda09
Posty: 73
Rejestracja: 20 wrz 2019, 17:30

Re: Wybór studiów

Post autor: Gryzelda09 »

Wybór kierunku studiów jest dość trudny, ale trzeba go dokonać samodzielnie. Trzeba się zastanowić co się chce w życiu robić. Do tego równie ważną kwestią jest przemyślenie, gdzie chcecie mieszkać w czasie studiów. Według mnie świetnym wyborem będzie prywatny akademik - https://unibase.pl Można w nim nie tylko spotkać mnóstwo ciekawych osób, ale także znaleźć zaciszne miesjce do mieszkania i nauki.
joanna454
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2019, 16:50

Re: Wybór studiów

Post autor: joanna454 »

Świetnie to ujęliście. Wybór odpowiednich studiów nie jest łatwym zadaniem. Warto wziąć pod uwagę zarówno zainteresowania, jak i możliwości podjęcia atrakcyjnej pracy. Według mnie na wartości nie tracą np. studia na kierunku Prawo. Z tego co się orientowałam Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu zapewnia doskonałe przygotowanie studentów w tej dziedzinie. Na stronie https://www.prawowroclaw.edu.pl/ znajdują się informacje na temat oferowanych specjalności oraz zajęć, jakie prowadzone są na uczelni. :)
Awatar użytkownika
dedef
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:14

Re: Wybór studiów

Post autor: dedef »

To niezwykle ważny i konkretny temat, nad którym warto się zastanowić. Dlatego też dobrze jest podjąć się działań, które są konkretne oraz wybrać uczelnie, która spełnia nasze oczekiwania. Ze swojej strony polecam http://www.pswbp.pl/ gdzie wybór kierunków jest bardzo szeroki, a zajęcia prowadzone są w interesujący sposób.
Awatar użytkownika
Teosia40
Posty: 100
Rejestracja: 20 gru 2018, 20:52

Re: Wybór studiów

Post autor: Teosia40 »

Według mnie najlepiej jest wybierać kierunki związane z informatyką, programowaniem oraz biznesem (studia online kraków). Takie kierunki są ponadczasowe i nigdy nie wypadają z rynku. Każdy biznes potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego zaplecza informatycznego, które zapewni firmie odpowiednie funkcjonowanie.
:)
Awatar użytkownika
Malwina89
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2020, 7:32

Re: Wybór studiów

Post autor: Malwina89 »

Wybór studiów nie bywa łatwy, zwłaszcza przy tak wielu dostępnych obecnie kierunkach. Dlatego moim zdaniem warto doprecyzować czym tak naprawdę chcielibyśmy zajmować się w życiu i pod tym kątem sprawdzić poszczególne specjalności: jaki maja program studiów i jakie perspektywy zawodowe czekają na ich absolwentów. W ten właśnie sposób wybrałam specjalność HR manager i coaching biznesowy https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... -biznesowy na kierunku Zarządzanie na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie
ODPOWIEDZ