Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
raja33
Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:14

Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: raja33 »

Witajcie ! mam do Was pytanko , otóż nie bardzo wiem gdzie w Gdańsku kupię aparat słuchowy ? Muszę zabrać mamę na takie badania słuchu i kupić jej aparat . Czytałam na temat badań jak i tego jaki aparat słuchowy mam wybrać i wiele się dowiedziałam . Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Awatar użytkownika
keton
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2019, 18:57

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: keton »

Aby wydłużyć żywotność urządzenia i zadbać o odpowiedni komfort użytkowania, konieczne jest stosowanie specjalnych akcesoriów i wytrzymałych baterii. W sklepie https://goenergia.pl/k/baterie/do-apara ... luchowych/, można znaleźć np. osuszacze do aparatów słuchowych oraz komplety do czyszczenia aparatów słuchowych. Z kolei z myślą o dzieciach, dostępne są nalepki (skórki) do aparatów słuchowych.
Awatar użytkownika
Kalina
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2020, 8:48

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: Kalina »

Wybór aparatu słuchowego nie należy do najprostszych. Do wyboru mamy mnóstwo różnych modeli w zależności od potrzeb. Jeśli zależy nam na małym aparacie, który dopasuje się do kształtu ucha, polecam zajrzeć na stronę https://www.signia-aparatysluchowe.pl/pure312x/ Znajdziesz tam najmniejsze aparaty słuchowe, które zapewniają bezpośrednią transmisję dźwięku, dzięki wszystko brzmi naturalnie.
Awatar użytkownika
jui902
Posty: 47
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:58

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: jui902 »

Aparat słuchowy potrzebny jest wielu osobom do codziennego i normalnego funkcjonowania. Wiele osób na początku bardzo się wstydzi nosić taki aparat, więc na pewno potrzebny jest czas, aby móc bez wstydu się w nim pokazać. Jeśli jeszcze nie wybraliście żadnego aparatu, to polecam Wam stronę https://esklep.brandvital.eu/ Tam znajdziecie najlepszy sprzęty, które mają odpowiednią cenę, jak i jakość. Aparaty służą wielu osobom bardzo długo i jestem przekonana, że pomagają w codziennym życiu.
Rafał09

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: Rafał09 »

Jeżeli masz problemy ze słuchem to koniecznie udaj sie do lekarza. Ja własnie ostatnio mam problem ze słuchem i świetny aparat dostałem w ofercie z firmy https://www.geers.pl/ Jak dla mnie wykonują oni fenomenalną robotę i dzięki nim szybko skorzytsałam z aparatu słuchowego. Polecam poniewaz naprawdę warto
pórak

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: pórak »

Aparat słuchowy podrzuciła nam firma OTIS https://otis.com.pl/o-nas/ , będący specjalistami od protetyki słuchu. Także i oni zajęli się zbadaniem słuchu babci, dla której mieliśmy zamówić ten aparat. Dobry wybór! Teraz komunikacja z babcią jest dużo łatwiejsza a o to nam przede wszystkim chodziło. Misja wykonana!
Maki23816ł

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: Maki23816ł »

Rozsądna okazała się inwestycja w aparat zaproponowany przez https://www.sonido.pl/oferta/jaki-apara ... najlepszy/ . Model Phonak okazał się idealnym wyborem, który miał uratować słuch mojej babci. Problemy z komunikacją były coraz trudniejsze, także kłopot rozwiązany!
andź

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: andź »

Przejrzyj sobie ofertę firmy Słuch Lab https://sluchlab.pl/oferta/#aparaty-suchowe-i-akcesoria z Bydgoszczy, oni są producentem aparatów słuchowych i mają przyrządy najwyższej jakości. Moja mama nosi ich aparat i w końcu dobrze słyszy. Oczywiście taki aparat pracownicy tej firmy musieli jej dopasować. Mama spotkała się z ich protetykiem słuchu i on w końcu dobrał do niej urządzenie działające w oparciu o określoną technologię. Tę firmę oczywiście polecam, mają kompleksową ofertę i korzystne ceny.
kobża23

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: kobża23 »

Jeśli chodzi o niedosłuch... dobry aparat słuchowy to jedno, ale w przypadku dzieci z tą niepełnosprawnością, ważne jest zapewnienie im miejsca, w którym mogą się rozwijać i edukowac. Właśnie dlatego moja siostra, której syn niedosłyszy, zapisała do do Instytutu Głuchoniemych https://instytut-gluchoniemych.waw.pl/ - muszę wam powiedzieć,że to wspaniała placówka. Doskonale wiedzą jak opiekowac się takimi dziećmi i jak tworzyć dla nich angażujące zajęcia. Jeśli i u was w rodzinach sa niesłyszące dzieci - polecam zainteresować się tematem :)
kórtka

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: kórtka »

Najpierw zalecałbym przejść przez stosowne i profesjonalne badania słuchu. Otrzymałem możliwość skorzystania z takich badań dzięki https://cm-bemowo.pl/nasza-oferta/badania/ . Wyszło na jaw, że muszę używać aparatu aby lepiej słyszeć, co się dzieje i porozumiewać się z ludźmi w nalezyty sposób.
katówa

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: katówa »

Mimo aparatu słuchowego, córkę należało oddać do szkoły podstawowej dla głuchoniemych. Akurat oferta https://instytut-gluchoniemych.waw.pl/s ... odstawowa/ wydawała się pod tym względem najbardziej atrakcyjna . Jest to szkoła podstawowa dedykowana osobom głuchoniemym, córka całkowicie się tam odnalazła.
Karoluś42

Re: Aparat słuchowy jaki wybrać ?

Post autor: Karoluś42 »

jui902 pisze: ↑12 kwie 2020, 9:08 Aparat słuchowy potrzebny jest wielu osobom do codziennego i normalnego funkcjonowania. Wiele osób na początku bardzo się wstydzi nosić taki aparat, więc na pewno potrzebny jest czas, aby móc bez wstydu się w nim pokazać. (...)
Aparat nie musi być ładny. Lepiej żeby był jakikolwiek.
__________________
Adwokat Jelenia Góra
ODPOWIEDZ