Badania lekarskie dla biegaczy

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
BiegaczSam
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2020, 8:42
Kontakt:

Badania lekarskie dla biegaczy

Post autor: BiegaczSam »

Cześć wszystkim!

Dwa lata temu zaczęłam biegać. Najpierw po to żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów bo mi narosły, ale z biegiem czasu polubiłem tą formę ruchu. Zacząłem biegać codziennie aż w końcu zapisałem się na swój pierwszy event. Takie tam bieganie w lesie dookoła mojego miasta, ale było super! Złapałem bakcyla! Cały ubiegły rok startowałem w imprezach gdzie wystarczyło się zapisać i wnieść opłaty startowe. Tyle, że teraz chciałbym spróbować swoich sił w półmaratonach, a docelowo i maratonach. Po co do Was piszę? Chodzi o badania lekarskie dla biegaczy. Ciężko mi znaleźć odpowiedź na pytanie jaki zestaw wybrać bo są takie za 200zł ale są też takie za 700zł. Czy ktoś wie czym się różnią albo lepiej: co najlepiej żeby się w takim badaniu znalazło. Chciałbym żeby to było rzetelne. Mieszkam w Wielkopolsce, ale jeśli trzeba się udać do Warszawy to się udam. Liczę na Waszą pomoc.


----------------------------------------
Pozycjonowanie w Poznaniu
Awatar użytkownika
sawina
Posty: 224
Rejestracja: 31 maja 2019, 22:27

Re: Badania lekarskie dla biegaczy

Post autor: sawina »

Niezależnie od tego co robicie warto zerknąć sobie tutaj https://www.topgenetics.pl/produkt/panel-genetyczny/ . Jest tam bowiem namiar na badanie genetyczne w kierunku predyspozycji do nowotworów oraz innych chorób. Warto wiedzieć w jaki sposób zmienić tryb swojego życia, aby uniknąć zachorowania. Myślę, że taka wiedza jest bezcenna.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:14

Re: Badania lekarskie dla biegaczy

Post autor: monka »

Każdy człowiek powinien wykonywać badania krwi i moczu regularnie, w ten sposób mamy szanse na wczesne wykrycie początku choroby czy zapalenia. Tutaj http://eurobobas.pl/jakie-badania-powin ... egularnie/ macie ciekawy artykuł o tym jakie badania są najważniejsze.
Awatar użytkownika
eliwraa
Posty: 176
Rejestracja: 19 sty 2019, 12:04

Re: Badania lekarskie dla biegaczy

Post autor: eliwraa »

Niezależnie od tego czy jesteśmy sportowcami, czy pracujemy w innej branży- każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie i wybierać się chociażby na profilaktyczne badania. Z tego co wiem cro badania kliniczne pozwalają sprawdzić nasz ogólny poziom zdrowia i jednocześnie można dowiedzieć się na nich o innowacyjnym leczeniu, gdy zostanie wykryta jakaś choroba.
Awatar użytkownika
mac
Posty: 69
Rejestracja: 14 sty 2020, 22:02

Re: Badania lekarskie dla biegaczy

Post autor: mac »

Różne kontuzje można wykryć wykonując np. rezonans magnetyczny. Jeśli jesteś z Warszawy, to takie badanie można zrobić w placówce https://mridiagnostyka.pl/kontakt/
ODPOWIEDZ