Kupujecie probiotyki?

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
ląka

Kupujecie probiotyki?

Post autor: ląka »

Jakie probiotyki podajecie swoim dzieciom? Słyszałam że powinno się je podawać także profilaktycznie, czy to prawda? Podobno pierwsze 3 lata życia są decydujące dla budowy mikrobiomu, wtedy najważniejsze jest wspieranie tej mikroflory odpowiednimi probiotykami.
Awatar użytkownika
rzepa
Posty: 117
Rejestracja: 04 kwie 2019, 7:49

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: rzepa »

Jeśli chodzi o dzieci to chyba najlepsze są te probiotyki które nie tylko dbają o mikrobiom ale mają też w składzie witaminę d bo nie trzeba już wtedy podawać jej w oddzielnym preparacie, w probiotyku jest już odpowiednio odmierzona ilość uzupełniająca zapotrzebowanie
Awatar użytkownika
kraska
Posty: 86
Rejestracja: 01 lip 2019, 13:55

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: kraska »

ląka pisze: ↑12 kwie 2021, 14:45 Jakie probiotyki podajecie swoim dzieciom? Słyszałam że powinno się je podawać także profilaktycznie, czy to prawda?
Zwykle dzieciom podaję ten sam probiotyk co sobie, akurat mam już nieco starsze dzieci i nie musi to być specjalny probiotyk w kropelkach, wystarczy na ten w kapsułkach.
oleśka

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: oleśka »

Oczywiście że tak! Dla mnie probiotyk to podstawa. Staram się żeby zawsze mieć ten w domowej apteczce - https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg. Przede wszystkim probiotyki biorę sobie w trakcie antybiotykoterapii, ale nie tylko. Czasem gdy czuje jakieś problemy z jelitami, to również biorę kilka dni :)
jaśka

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: jaśka »

Faktycznie przy zaburzeniach mikroflory jelit, szczególnie w przypadku dolegliwości ze strony końcowego odcinka przewodu pokarmowego powinno się stosować też odpowiedni probiotyk - proctolact bo ma on też w składzie inulinę która pomaga w przesuwaniu się mas kałowych a co za tym idzie ułatwia wypróżnianie
Awatar użytkownika
pawli
Posty: 43
Rejestracja: 01 lip 2019, 13:43

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: pawli »

Probiotyki są konieczne przy odbudowaniu flory jelitowej, na przykład po stosowaniu antybiotyków. Nie każdy jednak o tym pamięta. Czasem to nawet miesięcy trzeba, żeby organizm wrócił do równowagi. Dlatego trzeba być czujnym i nie lekceważyć żadnych objawów takich jak biegunki, wzdęcia, bóle brzucha. Sam myślałem, że przejdzie, a dopiero badania wykazały zakażenie Clostridium Difficile. Ta bakteria często się właśnie ujawnia po antybiotykach. Nie chciałbym jeszcze raz przez to wszystko przechodzić. I tak dobrze, że dowiedziałem się o Human Biome Institute i przeszczepieniach mikrobioty jelitowej. Leczenie antybiotykami nie pomogło, a ten zabieg tak.
jowiś

Re: Kupujecie probiotyki?

Post autor: jowiś »

Probiotyki są bardzo ważne jeśli chcemy dobrze dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Moim zdaniem jednym z lepszych probiotyków dostępnych na rynku jest Narum Caps, w moim przypadku on sprawdza się bardzo dobrze, nie mam dzięki temu żadnych problemów z jelita.
ODPOWIEDZ