Odleżyny

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Ewelka
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:04

Odleżyny

Post autor: Ewelka »

Cześć kochani czy wśród waszych bliskich ktoś nabawił się odleżyn? Mój dziadek sporo chorował ostatnimi czasy i przebywał w szpitalu, całe szczęście jest już pod naszą opieką w domu.. Każdy wie jak dbają o pacjenta w szpitalach więc tu nie będę się rozpisywać. Nigdy nie myślałam, że odleżyny mogą być tak ciężkie do wyleczenia. Fakt dziadek mało się ruszał, ale myślę, że można było łatwo zapobiec przed powstaniem aż takich odleżyn.
Awatar użytkownika
Cytrynka
Posty: 108
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:41

Re: Odleżyny

Post autor: Cytrynka »

Wiadomo, że podstawa to starać się nie dopuścić do tych odleżyn, ale jak już są to wtedy trzeba szybko działać. Tutaj https://www.bitcannabis.pl/kp/kosmetyki/balsam-konopny/ zerknijcie sobie na taki "Balsam Q", jest naprawdę skuteczny w walce z odleżynami i odparzeniami.
żabek
Posty: 149
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:02

Re: Odleżyny

Post autor: żabek »

Odleżyny to jest mega problem. Mojej babci na pięcie się taka zrobiła. Niby nieduża, ale bolała że nie wiem. Człowiek by na rzęsach stanął żeby pomóc. Z kilku preparatów najlepszy okazał się Octenicare i przy nim zostaliśmy. Nie tylko regeneruje skórę, ale też ma właściwości antybakteryjne. Dobrze, że w porę to się udało wyleczyć. Zapobiegawczo można też go stosować.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:14

Re: Odleżyny

Post autor: monka »

U mojej babci odleżyny stały się ranami. Takie odleżyny wymagają już innej pielęgnacji. Ja psikałam rany Octeniseptem, aby je odkazić, przyspieszyć gojenie i nie dopuścić do zakażenia. Z tym produktem było pewne, że mi się uda, ale najważniejsze jest to, że udało mi się dokonać tego bezboleśnie, bo nawet nie wywołuje pieczenia.
hapłoko

Re: Odleżyny

Post autor: hapłoko »

A więc dlatego oprócz prawidłowej osoby, która nieustannie leży, należy zapewnić odpowiednie wyroby przeciwodleżynowe. Jak mój dziadek miał zaawansowanego alzheimera, to tylko dzięki odpowiednim poduszkom i materacowi nie miał ran. Każdemu więc polecę polskiego producenta, od którego były one zakupione. Nazywa się PNEUMAT i mieści pod adresem ul. Karolewska 19/15
85-420 Bydgoszcz. Ich produkty są naprawdę niesamowitej jakości oraz w dobrych cenach. Daję linka do strony: https://pneumat.info.pl/produkty/#produkty Wejdźcie w ofertę, bo na pewno dobierzecie coś odpowiedniego do chorej osoby.
ODPOWIEDZ