Terapia?

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
daga34
Posty: 51
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:23

Terapia?

Post autor: daga34 »

Cześć, czy macie jakieś doświadczenia z terapami u psychiatrów? Rozważam taką opcje, ostatnio wiele rzeczy mnie stresuje, wyprowadza z równowagi i nie wiem jak temu zaradzić.
Awatar użytkownika
adik356
Posty: 40
Rejestracja: 03 kwie 2019, 11:40

Re: Terapia?

Post autor: adik356 »

Chodziłem kiedyś do psychologa z pewnym problemem. Nie sądziłem, że takie wizyty spędzone na rozmowie na prawdę pomagają. W cięższych przypadkach warto udać się do psychiatry. Decyzja o podjęciu terapii jest zawsze pierwszym krokiem do tego by było lepiej.
Awatar użytkownika
daga34
Posty: 51
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:23

Re: Terapia?

Post autor: daga34 »

Bardzo chciałabym coś z tym zrobić. Jednak nie wiem jak takie terapie wyglądają. I gdzie się z tym najlepiej zgłośic. Znacie kogoś dobrego z Warszawy?
Awatar użytkownika
adik356
Posty: 40
Rejestracja: 03 kwie 2019, 11:40

Re: Terapia?

Post autor: adik356 »

Terapie różnie wyglądają, dlatego, że każdy z nas jest inny. Generalnie to psychiatra bądź psycholog stara się ukazać Ci źródło zmartwień, pomaga Ci sobie z nim poradzić poprzez wizyty i rozmowę. Psychiatra może też Ci przepisać jakieś leki. W Warszawie to zobacz sobie np. Psychomedic, są tam bardzo dobrzy specjaliści.
Awatar użytkownika
Ewelka
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:04

Re: Terapia?

Post autor: Ewelka »

Odpowiedni specjalista może całkowicie wyleczyć z uzależnienia, dlatego warto wybrać najlepszą opcję. Najważniejsze jednak to uświadomienie sobie problemu i wdrożenie jak najszybszego leczenia. Ośrodek Terapii Wiosenna to zespół specjalistów, dzięki którym wielu uzależnionych ludzi mogło zacząć życie od nowa.
żabek
Posty: 149
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:02

Re: Terapia?

Post autor: żabek »

Według mnie jeśli pojawia się problem, którego nie można samemu rozwiązać to terapia jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Inaczej sytuacja będzie się tylko pogłębiać i może być tylko gorzej. Tym bardziej, że czasy są jakie są, człowiek ciągle w biegu, kłopotów nie brakuje. Czytałam ostatnio na https://www.liluart.pl/zdrowie/psychote ... -wskazana/ właśnie o terapii, kiedy się na taką zdecydować. Są opisane symptomy, których nie wolno lekceważyć.
Awatar użytkownika
sisters
Posty: 60
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:41

Re: Terapia?

Post autor: sisters »

Terapia to bardzo dobry pomysł, który sprawdzi się doskonale w każdej sytuacji bo jednak co pomoc specjalisty to pomoc specjalisty. Dlatego też zastanawiamy się do jakiego ośrodka najlepiej było by zaprowadzić naszego wuja. bo od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu i coraz ciężej jest nam z nim wytrzymać. Wtedy znajomi powiedzieli nam, że jest taki Ranking ośrodków terapii na stronie którego można znaleźć najlepsze ośrodki i terapeutów
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 133
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Terapia?

Post autor: Angelor »

Nigdy dotąd nie potrzebowałam kontaktu z psychologiem, ale teraz chyba będę musiała coś w tym temacie zadziałać. Mam krewnego, który zupełnie nie radzi sobie ze swoim nałogiem. Przeglądając oferty różnych placówek leczniczych stwierdzałam, że chyba skontaktuję się z ośrodkiem terapii uzależnień Nefo. Wszyscy podopieczni czują się w nim świetnie, a to jest przecież najważniejsze.
Marcyś

Re: Terapia?

Post autor: Marcyś »

Tak, mi bardzo pomogła terapia online z wetalk Masz tam do wyboru wielu świetnych specjalistów, kontakt bardzo szybki i wygodny, możesz codziennie pisać i otrzymywać odpowiedź tego samego dnia. Moim zdaniem jest to nie tylko wygodniejsze co przede wszystkim bardziej skuteczne niż klasyczna terapia w gabinecie.
Joanna

Re: Terapia?

Post autor: Joanna »

W tym przypadku powinniście przede wszystkim zastanowić się, gdzie mogibyście uzyskać najlepszą opiekę. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zajrzelid o https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i zwrócili uwagę na takich terapeutów. To może realnie wpłynąć na Wasze zdrowie, więc śmiało otwórzcie się na taką pomoc.
amandawilk

Re: Terapia?

Post autor: amandawilk »

Najlepszą opiekę uzyskacie w Prywatnym Centrum Medycznym. Psychiatra Gdańsk to najlepsze rozwiązanie dla Waszego zdrowia. Polecam poczytać sobie opinie w internecie, aby mieć pewność, że wybierzecie dobrze :)
Gość

Re: Terapia?

Post autor: Gość »

Terapia to świetne wyjście w trudnych sytuacjach. Ja zainteresowałam się nową formą terapii, którą jest ekoterapia. Sprawdźcie zresztą sami https://naturallybalanced.org/
Gość

Re: Terapia?

Post autor: Gość »

Terapia u psychiatry jest procesem, w którym pacjent i psychiatra współpracują nad zrozumieniem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Psychiatrzy stosują różnorodne metody terapeutyczne, w tym terapię rozmową, farmakoterapię oraz terapie poznawczo-behawioralne. Celem terapii jest poprawa funkcjonowania psychicznego i emocjonalnego pacjenta, redukcja objawów zaburzeń oraz budowanie zdrowszych strategii radzenia sobie z trudnościami życiowymi. Terapia u psychiatry może być krótkoterminowa lub długoterminowa, w zależności od potrzeb pacjenta. Godnych polecenia specjalistów zdrowia psychicznego można znaleźć na stronie https://psychologuj.pl/
ODPOWIEDZ