Usunięcie zęba i implant

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Aśkama

Usunięcie zęba i implant

Post autor: Aśkama »

Witam, mam pytanie. Wczoraj okazało się że mam do usunięcia zęba - jest to piątka. W przyszłości będę chciała zrobić implant, ale wiążę się to oczywiście z czynnikami ekonomicznymi. Nie korzystam z usług stomatologicznych na NFZ, ale w związku z wysokimi wydatkami, które mnie czekają zastanawiam się czy nie usunąć go w ramach funduszu. Czy ten zabieg jest wykonywany tak samo jak w prywatnym gabinecie, więc wszystko zależy od chirurga?
Rawinaś

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: Rawinaś »

Bez zdjęcia RTG nie oceni się stanu (poziomu) kości w Internecie. Generalnie można przyjąć, że przy prawidłowym gojeniu u młodej osoby, gdy wchodzi w grę czynnik ekonomiczny, nie ma potrzeby usuwania prywatnie - jeśli i tak nie będzie wykorzystywania PRF, "dosypywania" kości itp. zabiegów. Natomiast nie wiemy, jak jest w Pani przypadku. Radzę udać się do stomatologa, u którego planuje Pani implantację, by ocenił podłoże kostne. Polecam szczególnie implanty gdansk w klinice K2 Dental. Wstawia Ci tam implanty profesjonalnie.
Sońka009

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: Sońka009 »

Rawinaś pisze: ↑26 lut 2021, 11:23 Bez zdjęcia RTG nie oceni się stanu (poziomu) kości w Internecie. Generalnie można przyjąć, że przy prawidłowym gojeniu u młodej osoby, gdy wchodzi w grę czynnik ekonomiczny, nie ma potrzeby usuwania prywatnie - jeśli i tak nie będzie wykorzystywania PRF, "dosypywania" kości itp. zabiegów. Natomiast nie wiemy, jak jest w Pani przypadku. Radzę udać się do stomatologa, u którego planuje Pani implantację, by ocenił podłoże kostne. Polecam szczególnie https://implantytorun.pl/ w klinice Dental. Wstawia Ci tam implanty profesjonalnie.
Przyznam szczerze, że na początku bałam się takiego zabiegu, bo to jednak usuwanie zęba... ale po tym, jak uzyskałam implant wcale nie żałuję.
bańk

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: bańk »

Miałam podobną sytuację, też uznałam, że zrobię sobie implant, to w sumie najkorzystniejsze wyjście. Zabieg był robiony prywatnie, ale w dobrej cenie, w przychodni Dental na ul. Lwowskiej. Wyszło o wiele lepiej niż sądziłam, bo implantu w ogóle nie czuję, nic mnie nie boli, nie uwiera, wszystko jest super. Dentysta wykonał kawał dobrej roboty, ogólnie samą przychodnie też polecam, bo mają tam szeroką gamę zabiegów, polecam.
aliśka

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: aliśka »

O implancie myślałam od dawna i uznałam, że jest to opcja warta rozpatrzenia. Na zabiegu byłam w przychodni New Dent na Nowowiejskiego w Lublinie i nie żałuję. Jestem zachwycona efektem końcowym, nowy, protetyczny ząb pasuje do pozostałych, z implantem nic złego się nie dzieję. nie spodziewałam się niczego innego po moim dentyście, wiedziałam, że jest to rzetelny specjalista. Opłacało się pójść na ten zabieg, polecam!
mórawiecka

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: mórawiecka »

Jestem świeżo po wstawieniu implantu, ponieważ stan mojego uzębienia pozostawiał wiele do życzenia. A moim marzeniem było odzyskanie pięknego uśmiechu - udało się. Wsparcia udzielili https://www.stomatolog-ostroda-ilawa.co ... lantologia , gdzie zamontowano implant. Implant oczywiście został wszczepiony przy zastosowaniu znieczulenia.
Wojtuśek

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: Wojtuśek »

Sam wstawiałem implanty w https://verdeclinic.pl/stomatologia/ i nawet potrzebna byłaby odbudowa kości pod implanty, to jesli mowimy o usunieciu zeba i wstawieniu implantu to tamtejsi specjaliści bez problemu sobie z tym poradzą. Mam do nich duże zaufanie i polecam każdemu.
ImplantKaśi

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: ImplantKaśi »

Chociaż jestem z pomorza, implanty pojechałam robić aż do opola u https://implanticaopole.pl/ nie ukrrywam, nie wpadłam na ten pomysł sama i nie ryzykowałam, gabinet poleciła mi przyjaciółka która mieszka właśnie w opolu, a jej polecili jej znajomi ze studiów. I tak o to ja też teraz mogę śmiało polecać dalej bo efekt jest super :D
PatkaŚ

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: PatkaŚ »

Myślę, że najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z gabinetem stomatologicznym i zapytasz o ewentualny koszt takiego zabiegu. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci gabinet dentystyczny https://www.edent.radom.pl/uslugi w Radomiu. Kilka miesięcy temu miałam tam leczonego zęba kanałowo. Posiadają miły i wykwalifikowany personel oraz nowoczesną placówkę.
sięl

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: sięl »

Nie wiem, ja miałem implant zęba robiony prywatnie, cenowo może i nietanio, ale powiedziałabym, że korzystnie. Implant miałam robiony w przychodni stomatologicznej Ferreus https://ferreus.pl/implantologia/ w Warszawie. Ich oferta jest szeroka, są kompetentni pod każdym względem. Dentysta to delikatny i profesjonalny, byłam pod świetną opieką specjalisty. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, polecam.
Łukasz

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: Łukasz »

Z całą pewnością jest to coś niezwykle ważnego i jeśli już usuwamy zęba stałego to raczej jesteśmy w tym momencie z pokaźną dziurą w jamie gębowej. Ja jestem zdania, że właśnie dokładne leczenie bezzębia można wykonać w leczeniebezzebia.pl i jak najbardziej każdego do tych odwiedzin w tym miejscu zachęcam.
duży70

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: duży70 »

Aśkama pisze: ↑26 lut 2021, 9:53 Witam, mam pytanie. Wczoraj okazało się że mam do usunięcia zęba - jest to piątka. W przyszłości będę chciała zrobić implant, ale wiążę się to oczywiście z czynnikami ekonomicznymi. Nie korzystam z usług stomatologicznych na NFZ, ale w związku z wysokimi wydatkami, które mnie czekają zastanawiam się czy nie usunąć go w ramach funduszu. Czy ten zabieg jest wykonywany tak samo jak w prywatnym gabinecie, więc wszystko zależy od chirurga?
Kogo polecacie?


___
tanie używane podręczniki szkolne poznań
włódka

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: włódka »

Także i mi udało się wstawić implant. Realizacja tego zadania okazała się możliwa po zawiązaniu współpracy z https://www.idental.com.pl/oferta/implanty . Tak przeprowadzono zabieg, po którym nie ma mowy o ubytkach w moim uzębieniu. A taki scenariusz był moim marzeniem od niepamiętnych czasów!
maddy

Re: Usunięcie zęba i implant

Post autor: maddy »

O, widzę dobrze znany mi temat. Zdecydowanie nie ma co się bać implantów, ja mam dwa i oba super się przyjęły, zero komplikacji, wyglądają fajnie, naturalnie, także mój uśmiech wreszcie jest szeroki a czekałam na to od dawna. Oba zabiegi miałam wykonywane w WAPdent w Krakowie, to bardzo fajna placówka stomatologiczna, warto ich sobie zapamiętać. Podrzucam ich cennik http://www.wapdent.pl/cennik/ polecam tam sobie zerknąć, bo ceny są całkiem korzystne.
ODPOWIEDZ