Uzależnienie

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
absola
Posty: 95
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Re: Uzależnienie

Post autor: absola »

Problem w tym, że nie każdy niestety potrafi o siebie zadbać. Wokoło ludzie mają ze sobą tyle problemów, że aż naprawdę żal mi się niektórych robi. Na przykład osoby uzależnione. Często nie zdają sobie sprawy z tego, co im dolega i aby poddać się leczeniu, potrzebują wsparcia bliskich. A przecież jest tyle różnych miejsc, do których mogą się zgłosić w potrzebie. Choćby na przykład Ośrodek Terapii Forest.
Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 98
Rejestracja: 10 gru 2019, 8:21

Re: Uzależnienie

Post autor: Lidka »

Po pierwsze rozmowa. Jeśli chodzi o dobre ośrodki terapeutyczne, to Małopolskim, konkretnie w Krakowie są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl bardzo polecane miejsce.
Awatar użytkownika
jui902
Posty: 47
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:58

Re: Uzależnienie

Post autor: jui902 »

Do leczenia uzależnienia trzeba w odpowiedni sposób podejść, ponieważ zamknięcie od razu w jakiś ośrodku może sprawiać wrażenie więzienia i osoba poddająca się terapii może nie uzyskać odpowiedniego efekty. Takie wnioski wyniosłam z artykułu http://www.zrodlozdrowia.pl/osrodek-lec ... wiezienie/ więc myślę, że jak najbardziej powinniście przeczytać.

uszczelnienie komory hop up
Awatar użytkownika
halana
Posty: 95
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:01

Re: Uzależnienie

Post autor: halana »

Ciekawa rzecz została przedstawiona na https://www.zdrowie.com.pl/jak-dziala-w ... kowa-5361/, mianowicie mowa o wszywce narkotykowej i jest to sposób leczenia farmakologicznego. Polecam zapoznać się bliżej z tematem, bo może właśnie ta metoda może się okazać u Was czy Waszych bliskich skuteczna
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 283
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:55

Re: Uzależnienie

Post autor: Zdzisiek78 »

Bardzo ciężko nakłonić kogoś do terapii, bo często ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Przeżywałam podobna historię, ale u mnie chodziło o alkoholizm mojej siostry. Wpadła w nałóg po poronieniu i ciężko było jej wytłumaczyć, że jej problem robi się coraz poważniejszy. Ostatecznie po wielu rozmowach zgodziła się na terapie w tym ośrodku https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-uzaleznien/. Bardzo pomogli jej w uporządkowaniu życia. Także z całego serca mogę ci ich polecić.
Awatar użytkownika
abrodi
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2020, 10:02

Re: Uzależnienie

Post autor: abrodi »

Ciężko jest walczyć z uzależnieniami jednak terapia jest dobrym wyjściem. Zastanawiam się też nad kierunkiem https://www.proedukacja.edu.pl/terapeuta_zajeciowy w szkole policealnej ponieważ sam chcę pomagać innym ludziom. Są tutaj takie osoby? Jak trudne jest ukończenie kierunku terapeuty zajęciowego?
Awatar użytkownika
mleczna
Posty: 75
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:18

Re: Uzależnienie

Post autor: mleczna »

Moim zdaniem terapia uzależnień u psychologa będzie w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem. Więcej informacji o tego typu terapiach znajdziecie na stronie https://poznanie-psychoterapia.pl/jak-pracujemy/ .
Awatar użytkownika
kraska
Posty: 86
Rejestracja: 01 lip 2019, 13:55

Re: Uzależnienie

Post autor: kraska »

Ja też tak myślę, najlepiej żeby taka terapia odbywała się kompleksowo w takim https://wolmed.pl/ odpowiednim ośrodku terapii uzależnień gdzie na miejscu jest odpowiednia opieka medyczna i autorskie programy terapeutyczne
Awatar użytkownika
Ewelka
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:04

Re: Uzależnienie

Post autor: Ewelka »

Często w problemach z uzależnieniami wymagana jest pomoc specjalistów. Ważne jest wsparcie wśród bliskich ale często to nie wystarczy. Znalezienie odpowiedniego terapeuty czy też ośrodka jest trudne. Ranking ośrodków terapii to miejsce w którym każdy kto szuka najlepszego ośrodka leczniczego, go znajdzie. Dodatkowo możecie wyszukać ośrodek w danej lokalizacji dzięki czemu pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać na drugi koniec kraju. Kolejnym plusem są opinie prawdziwych pacjentów, które znacznie ułatwiają wybór ośrodka.
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, 11:18

Re: Uzależnienie

Post autor: pankracy »

Każde uzależnienie może przerodzić się w coś poważnego. W końcu nie każdy ma na tyle silnej woli aby wiedzieć kiedy przestać. Dlatego też w takiej sytuacji lepiej jest zgłosić się na detox do dobrego ośrodka leczenia uzależnień. W przypadku problemów z alkoholem czy innymi używkami warto poprosić o pomoc. Bardzo fajnym ośrodkiem jest ten Detoks Fenix Ośrodek ten budują ludzie z wieloletnim doświadczeniem no i wykształceniem medycznym.
Awatar użytkownika
rebel
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2020, 21:49

Re: Uzależnienie

Post autor: rebel »

Nikogo nie da się przymusić do leczenia...


---
zawór odpowietrzający
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 283
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:55

Re: Uzależnienie

Post autor: Zdzisiek78 »

Z uzależnieniem od alkoholu nie ma żartów, dlatego czym prędzej powinno się skorzystać z pomocy specjalistów. Świetnych ekspertów w leczeniu alkoholizmu możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/.
Awatar użytkownika
cool
Posty: 67
Rejestracja: 25 cze 2019, 13:13

Re: Uzależnienie

Post autor: cool »

Jest mnóstwo ośrodków pomocy, w jakich dostaniemy wsparcie w leczeniu uzależnień. Jednym z nich jest Forest, ale musimy pamiętać, że to nie jest byle jaki ośrodek. Tutaj poza terapią Forest Point, opracowaną przez to miejsce i bardzo skuteczną, mamy także przede wszystkim basen, konie, wędkowanie. Odprężenie i terapia - to naprawdę działa.
ODPOWIEDZ