Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Wszystko o sposobach na dobre zdrowie, patentach na zachowanie odporności, dobrych lekarzach i aptekach. Zapraszamy do dyskusji.
Magdalena K.

Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Post autor: Magdalena K. »

Jaki prowadzicie styl życia? Według mnie zdrowy tryb życia jest kluczem do długowieczności. Jakie są wasze codzienne nawyki? Ja odkąd przywiązuje znaczną wagę do zdrowego stylu życia widzę bardzo dużo plusów. Udało mi się schudnąć po wielu latach, ustabilizowała się tarczyca, odkąd ćwiczę regularnie mam też dużo więcej energii. Dbam o to by jeść jak najwięcej owoców i warzyw, staram się nie jeść mięsa. Odkąd zmieniłam nawyki przestałam chorować. Mam dużo więcej energii, lepiej i młodziej się czuję. Wiele ciekawych porad na temat zdrowego stylu życia znajdziecie na blog lifestyle.
Karolinka

Re: Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Post autor: Karolinka »

Hej! U mnie to przede wszystkim ruch, zwykle bieganie, uwielbiam, chociaż mówi się, że to najbardziej kontuzyjny sport :lol: Ale jakoś nie miałam nigdy kontuzji, więc może to tylko bujdy, albo zasługa przygotowania motorycznego :) Kojarzycie taki trening? Można się zapisać w enel sport w Łodzi Manufaktura na takie przygotowanie bardzo poprawia kondycję, skoczność i ogólnie sprawność ruchową. Korzystają z takiego treningu oczywiście zawodowi sportowcy, ale amatorom, jak mi też się przydaje.

trening motoryczny enel sport
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 46
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:55

Re: Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Post autor: foxi »

Wiele ostatnio mówi się o zdrowym trybie życia a przecież jest to takie proste. Chodzi o to aby regularnie uprawiać jakiś sport a ponadto zdrowo się odżywiać. Co do zdrowego odżywiania ważną sprawą jest to aby dania przygotowywać samemu a nie kupować tych gotowych. Pamiętajmy też o takiej ważnej sprawie jak witamina d3 w jedzeniu ,, wybierajmy produkty bogate w tą witaminę, bo jest ona niezwykle ważna dla jego funkcjonowania.
Koślawa

Re: Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Post autor: Koślawa »

Dobrym przykładem zalet prywatnej opieki zdrowotnej jest szybkość i efektywność obsługi. Na stronie https://zdrowie.pzu.pl/ można znaleźć opinie pacjentów, którzy chwalą krótkie terminy oczekiwania i wysoką jakość świadczonych usług. To ważne, zwłaszcza w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji medycznej.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 52
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:08

Re: Zdrowy tryb życia - jakie macie sposoby?

Post autor: mamapiotra »

Zacznijmy od tego ,że tylko regularność w naszym dążeniu do zdrowia da nam trwałe efekty. Pamiętajmy także o tym aby regularnie się badać i jeśli będzie to konieczne udać się do lekarza specjalisty. W wielu sprawach związanych ze zdrowiem, może pomóc sobie we własnym zakresie, np.jak zmniejszyć obrzęk śluzówki nosa ? Dodam tylko ,że bardzo pomocna jest tutaj woda morska, którą można nabyć w aptekach.
ODPOWIEDZ